ZNP Oddział w Dębnie pozdrawia.

Jak co roku w kwietniu kalendarz imprez Dębna otwiera Maraton.

W bieżącym roku odbył się już 43. oraz 50 lecie Maratonu w naszym mieście

• 12. Mistrzostwa Polski Policjantów
• 3. Mistrzostwa Polski Strażaków
• 3. Mistrzostwa Polski Nauczycieli

Ewenementem tegorocznego było to, że zapisy zakończyły się  już w 8 dniu rejestracji. Tydzień wcześniej organizatorzy przygotowali się pod każdym względem, by w jak najlepszy sposób przyjąć blisko 2500 maratończyków. Nasza ekipa związkowa również przyłączyła się pakując statery i pakiety regeneracyjne, oraz pomagając przy rejestracji zawodników oświatowych i wydawaniu pakietów. W przeddzień tej wielkiej sportowej imprezy, odbyły się 35. Biegi uliczne dzieci i młodzieży szkolnej, na którą przyjeżdżają uczniowie z całej Polski oraz 13. już edycja Biegu Rodzinnego. Dębnowski Oddział ZNP propaguje i zachęca do biegania rodziny i uczniów poprzez udział w nim.

Fotografie z biegu rodzinnego

Tegoroczny bieg rekreacyjny poprowadzili:  Piotr Downar - Burmistrz Miasta Dębno, goście honorowi Maratonu Wanda Panfil - Gonzalez - lekkoatletka, mistrzyni świata w maratonie, Jan Huruk -olimpijczyk, maratończyk,  Felix Kangogo - zwycięzca ubiegłorocznego maratonu, Zbigniew Polakowski - wiceprezes Polskiego Związku Lekkoatletycznego, oraz Stanisław Lenkiewicz - dyrektor Maratonu  Dębnowskiego . Widoczny udział miały dzieci w tym uczniowie Szkoły Podstawowej Nr3, członkowie naszego oddziału wraz ze swymi rodzinami, nauczyciele szkół i placówek oświatowych oraz mieszkańcy Dębna. Hasło tegorocznego biegu miało to samo co rok temu, wymowne brzmienie: „Dębno Mówi NIE Narkotykom!” Po krótkim w stosunku do maratonu biegu, uczestnicy zostali uhonorowani medalami, które sfinansował nasz Oddział. Po dekoracji wzięli udział w  losowaniu nagród, a wśród sponsorów był i nasz Oddział. Każdy z wylosowanych szczęśliwców oprócz wybranej przez siebie nagrody, mógł uścisnąć dłoń honorowych gości.

Kolejny niedzielny poranek przywitał gości i mieszkańców Dębna pięknym słońcem i tak było do końca dnia. Do maratonu zapisało się 2429 osób i byłoby więcej, gdyby nie ograniczenia ze strony organizatora. Zarówno kategorię kobiet jak i mężczyzn jako pierwsi pokonali czarnoskórzy biegacze z Kenii: JEPNGETICH BARSOSIO Stellah z czasem 2:33:13 oraz MUTUKU KYEVA Cosmas z czasem 2:11:56.

Do 3. Mistrzostw Nauczycieli  zapisało się 119 zawodników. Maraton w klasyfikacji Mistrzostw Polski Nauczycieli ukończyło 79 mężczyzn i 27 kobiet. Gośćmi którzy zaszczycili nas podczas 3. Mistrzostw Polski Nauczycieli był prezes Okręgu Zachodniopomorskiego Adam Zygmunt oraz wiceprezes Okręgu Wojciech Szczęsny.

W klasyfikacji kobiet - Nauczyciele i Pracownicy Oświaty:
• pierwsze miejsce zajęła Kuster Agnieszka – KGB Grzmot Komorniki - z czasem 3:17:18, która pobiła swój własny wynik. W ubiegłym roku zajęła drugie miejsce.
• drugie miejsce na podium zajęła nasza koleżanka związkowa z bliskiego nam Kostrzyna, Kobylecka Klaudia z Kostrzyńskiego Klubu Biegacza z czasem 3:25:22
• trzecie miejsce przypadło Goc- Kozakiewicz Marcie z Kwidzynia z czasem 3:26:19

W kategorii mężczyzn - Nauczyciele i Pracownicy Oświaty:
• pierwsze miejsce zajął Wasilewski Marek –Lokator Nieruchomości Piła z czasem: 2:46:28
• drugie miejsce na podium przypadło Marcinowi Olkowi- Siedlce z czasem: 2:50:20
• trzecie miejsce zajął Złotowski Łukasz z UKS Junior Nietążkowo czas 2:56:11
Zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali nagrody finansowe, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Fotografie z maratonu

Składam podziękowanie burmistrzowi miasta Dębno panu Piotrowi Downarowi oraz dyrektorowi Maratonu panu Stanisławowi Lenkiewiczowi, za włączenie oraz organizację 3. Mistrzostw Polski Nauczycieli w Maratonie jak i ufundowanie nagród finansowych,  Zarządowi Głównemu i prezesowi Okręgu Zachodniopomorskiego kol. Adamowi Zygmuntowi za środki na zakup nagród, moim koleżankom i kolegom za pomoc oraz najważniejszym dla których ta impreza sportowa została zorganizowana MARATOŃCZYKOM, którzy zechcieli odwiedzić nasze miasteczko i zaszczycili nas swoją obecnością podczas 43. Maratonu.

Czekamy na „nowych” i „starych” maratończyków i mówimy: „do zobaczenia za rok 2 kwietnia 2017 roku na wielkim maratonie w małym mieście”.

Prezes Oddziału w Dębnie
Irena Borysewicz

Odwiedza nas 802 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatni tydzień
Ostatni miesiąc