Strona Główna

Zarząd

Sekcje Statut Kontakt Dokumenty  
 
 

Minister edukacji: Chętnie zlikwiduję Kartę

 
 

Minister edukacji

Joanna Kluzik-Rostkowska mówi w TOK FM o swoich planach

W radiu TOK FM (27.08.2014) minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska po raz kolejny przedstawiła swoją opinię na temat Karty Nauczyciela.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że Karta nauczyciela powinna być wyrzucona. To jeden z pierwszych dokumentów stanu wojennego. Dziś mamy dosyć głęboki niż demograficzny. To powinno prowokować do takiego zarządzania kadrą nauczycielską, żeby w szkole zostawali najlepsi. Karta na pewno temu nie pomaga – powiedziała szefowa MEN.

- Rozmowa na temat Karty nauczyciela, kiedy w perspektywie mamy wybory, to wysadzenie całego projektu. W sytuacji kampanii nawet kropki stają się polityczne - mówiła w TOK FM. Dodała, że „chętnie zlikwiduje Kartę nauczyciela, jeżeli PO wygra wybory i Donald Tusk będzie chciał nadal z nią pracować”.

- Ta wypowiedź jest arogancka i asekurancka. Pani minister z jednej strony kreuje się na twardą wojowniczkę, której likwidacja Karty nie straszna, a z drugiej tłumaczy, dlaczego się tego nie podejmie. Idą wybory, pani minister już rozpoczęła kampanię. Dzięki takim wypowiedziom wiemy, kto chce zdemontować system oświaty w Polsce – komentuje słowa minister Sławomir Broniarz, prezes ZNP. - Dobrze by było, by za zapowiedziami szły też argumenty poparte nie tyle chęciami, ale wiedzą i analizami na temat funkcjonowania szkoły. Nadal polecam pani minister zaległą lekturę. Karta to tylko nieco ponad 100 artykułów.

 
 

 

 
   
Copyright © 2010-2014 ZNP Zarząd Oddziału w Dębnie